
| Parameter | Value |
|---|---|
| Interface Type(Data Interface) | 2-Wire, I²C |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 10 |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Settling Time | 4.2 µs |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5 V |
| Reference Type | External, Internal |
Stock: 196
Distributors
pcbx
Unit Price$2.63439
Ext.Price$2.63439
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.63439 | $2.63439 |
| 10 | $1.99410 | $19.94100 |
| 25 | $1.83454 | $45.86350 |
| 50 | $1.74451 | $87.22550 |
| 100 | $1.65890 | $165.89000 |
| 300 | $1.59039 | $477.11700 |
| 500 | $1.52469 | $762.34500 |
